0 All Booked All Booked All Booked 1474 Nabożeństwo z kazaniem prof. Wojciecha Szczerby https://metodyzm.pl/?event=1474&event_date=2019-04-14&reg=1 https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr 2019-04-14

Nabożeństwo z kazaniem prof. Wojciecha Szczerby


2019-04-14 10:00 2019-04-14 12:00 Europe/Warsaw Nabożeństwo z kazaniem prof. Wojciecha Szczerby

W najbliższą niedzielę widzimy się na Nabożeństwie jak zwykle o godz. 10:00, ale tym razem kazanie wygłosi nasz gość – prof. Wojciech Szczerba, Rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu (EWST). ul. Dwernickiego 5 14 kwietnia 2019 godz. 10:00 Temat: „Miejcie odwagę, ja zwyciężyłem świat” Główne idee: I. Współczesne badania pokazują postępujący proces sekularyzacji w Polsce, szczególnie wśród młodszych pokoleń. II. Jak odnaleźć się w tym świecie? Jak myśleć o przyszłości Kościoła w Polsce XXI wieku? Jak być chrześcijaninem tu i teraz? III. Dzieło Chrystusa może dodać nam odwagi również w dzisiejszym, niepewnym świecie. IV. W drugim człowieku możemy dostrzec Chrystusa, dla drugiego człowieka powinniśmy reprezentować Chrystusa. V. Dietrich Bonhoeffer – kilka myśli: – Wierzę w powszechność braterstwa. Żyjcie w braterstwie, obleczcie się w Chrystusa, w szatę miłości i pojednania. – Nie czyń rzeczy dowolnych, lecz znajdź odwagę, by czynić to, co prawe, wszelkiej śmierci przeciwstawiaj życie, nie rozpamiętuj możliwości, lecz chwytaj odważnie to, co rzeczywiste: żyj! – Żyj tak jak gdyby każdy dzień był Twoim ostatnim i miej nadzieję na wieczne zbawienie. Amen!

W najbliższą niedzielę widzimy się na Nabożeństwie jak zwykle o godz. 10:00, ale tym razem kazanie wygłosi nasz gość – prof. Wojciech Szczerba, Rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu (EWST).

ul. Dwernickiego 5
14 kwietnia 2019
godz. 10:00

Temat: „Miejcie odwagę, ja zwyciężyłem świat”

Główne idee:

I. Współczesne badania pokazują postępujący proces sekularyzacji w Polsce, szczególnie wśród młodszych pokoleń.
II. Jak odnaleźć się w tym świecie? Jak myśleć o przyszłości Kościoła w Polsce XXI wieku? Jak być chrześcijaninem tu i teraz?
III. Dzieło Chrystusa może dodać nam odwagi również w dzisiejszym, niepewnym świecie.
IV. W drugim człowieku możemy dostrzec Chrystusa, dla drugiego człowieka powinniśmy reprezentować Chrystusa.
V. Dietrich Bonhoeffer – kilka myśli:
– Wierzę w powszechność braterstwa. Żyjcie w braterstwie, obleczcie się w Chrystusa, w szatę miłości i pojednania.

– Nie czyń rzeczy dowolnych, lecz znajdź odwagę, by czynić to, co prawe, wszelkiej śmierci przeciwstawiaj życie, nie rozpamiętuj możliwości, lecz chwytaj odważnie to, co rzeczywiste: żyj!

– Żyj tak jak gdyby każdy dzień był Twoim ostatnim i miej nadzieję na wieczne zbawienie. Amen!