Spotkanie Wigilijne 2018 oraz wizyta Prezydenta Republiki Kiribati

Podczas tegorocznego Spotkania Wiligijnego mieliśmy niespodziewaną i zaskakującą wizytę! Nasz kościół odwiedził Prezydent Kiribati. Było to wielką niespodzianką dla nas wszystkich (łącznie z Pastorem ;)).

Kiribati to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym, a w jego skład wchodzą 33 wyspy koralowe rozsiane wokół równika. Mówiąc krótko – jeden z najodleglejszych zakątków naszego globu!

Prezydent Taneti Mamau oraz państwowa delegacja obejrzeli mini-spektakl zaprezentowany przez dzieci z naszego kościoła, po czym nastąpiła wymiana darów – Prezydent Mamau (i jednocześnie diakon jednego z kiribackich kościołów) otrzymał jedyny w swoim rodzaju kielich do Wieczerzy Pańskiej zaprojektowany przez nasz kościół. Jednocześnie, choć nie wszyscy, kilkoro z nas otrzymało naszyjniki z godłem Kiribati.

W ramach podziękowań za gościnę i muzyczne występy z polskimi kolędami, Prezydent oraz członkowie jego rządu zaśpiewali pieśni w języku mikronezyjskim.

To jednak nie był koniec niespodzianek, Prezydent Mamau poprosił naszego Pastora o błogosławieństwo z okazji 30-stej rocznicy swojego małżeństwa! Członkiem delegacji była żona Prezydenta i mieliśmy okazję, jako wspólnota, modlić się o nich, błogosławić i życzyć im kolejnych lat szczęśliwego i dobrego małżeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niesamowitego, pełnego wrażeń wieczoru ➡ KLIKNIJ TUTAJ

Komentarz

Print your tickets