„Miejcie odwagę, ja zwyciężyłem świat!”

Główne idee: I. Współczesne badania pokazują postępujący proces sekularyzacji w Polsce, szczególnie wśród młodszych pokoleń. II. Jak odnaleźć się w tym świecie? Jak myśleć o przyszłości Kościoła w Polsce XXI wieku? Jak być chrześcijaninem tu i teraz? III. Dzieło Chrystusa może dodać nam odwagi również w dzisiejszym, niepewnym świecie. IV.

Czytaj dalej

Posiłek z Jezusem!

Za każdym razem kiedy przystępujesz do komunii, a w sercu swoim niesiesz separacje, brak wybaczenia, poczucie wyższości, indywidualizm to przyjmujesz bardziej postawę Judasza. JEŚLI MYŚLISZ, że nie przystępowanie do komunii (bo nie wszystko masz uregulowane) to znak twojej świętości to ci powiem – to żadna świętość ale IGNORANCJA!

Czytaj dalej

Post – co najważniejsze?

Post to nie fragment pobożności, ale postawa, w której wsłuchuje się w głos Boga i wykonuje Jego postanowienia. …rozwiązuje się bezprawne więzy… Jeśli prawem jest miłość, to bezprawiem jest jej brak!…. czyli nie akceptujemy miejsc i postaw gdzie jest więcej dumy niż miłości, gniewu niż miłości, więcej złości niż miłości…

Czytaj dalej

Sens postu

| Piotr Gąsiorowski | 33 min 53 sek Post to nie fragment pobożności, ale postawa, w której wsłuchuje się w głos Boga i wykonuje Jego postanowienia. …rozwiązuje się bezprawne więzy… Jeśli prawem jest miłość, to bezprawiem jest jej brak!…. czyli nie akceptujemy miejsc i postaw gdzie jest więcej dumy niż

Czytaj dalej

Kościół i nie Kościół!

Świat jest wypełniony ludźmi poszukującymi nadziei, dobra, łaski, pokoju, wybaczenia, radości, zrozumienia… Kościół to miejsce, w którym nie powinno brakować nadziei, dobra, łaski, pokoju, wybaczenia, radości, zrozumienia… Dlaczego więc cały świat nie jest kościołem???

Czytaj dalej

Słowo życia

Zbyt często zapominamy, że naszym posłaniem nie jest działalność charytatywna czy głoszenie swoich przekonań. Jesteśmy wezwani aby dawać wodę i chleb życia, życia wiecznego!

Czytaj dalej

W pułapce czasu…

Jesteśmy różni, ludzie są różni. Jednak bez względu na kulturę, pochodzenie, wiek, doświadczenie, status społeczny, płeć… Teraźniejszość dla każdego z nas ma przynajmniej jedną wspólną cechę! W NIEJ I TYLKO W NIEJ możemy doświadczyć Boga. W NIEJ I TYLKO W NIEJ możemy doświadczyć bliskości. W NIEJ I TYLKO W NIEJ

Czytaj dalej
oddani-bogu-oddani-ludziom

ODDANI BOGU, ODDANI LUDZIOM

Tak długo jak Bóg, Kościół pozostanie zjawiskiem zewnętrznym w moim życiu, tak długo ODDANIE Bogu i ODDANIE ludziom będzie przegrywało z ODDANIEM mojemu życiu!

Czytaj dalej
Refleksja Nowego Roku

Refleksja Nowego Roku

Nowy Rok to doskonały czas, żeby zastanowić się, w jakim miejscu jesteśmy, jeżeli chodzi o stan duchowy i w jakim chcielibyśmy być.

Czytaj dalej
tęsknota

Tęsknota

Tęsknota Boga nie polega na tym, że chce nas, bo mu czegoś brakuje, On tęskni za nami, bo chce nas obdarować. Czy my możemy coś Bogu dać? Nic poza jednym. Poza swoim życiem. Nowym życiem. Przemienionym życiem. W naszej tęsknocie objawia się to, kim dla nas jest Bóg, wspólnota. Tęsknimy

Czytaj dalej